29 Mayıs 2015 Cuma

Haberler kötü ama biz iyiyiz

Sevdi anacım beni bu pis hastalık. 6 ay geçiyor, gene tekrarlıyor. Yeni odaklar çıkmış kemik ve karaciğerde... Doktora "daha ne kadar yaşarım"  , "bu kemik ve karaciğer beni öldürür mü, süründürür mü" , "Ben böyle sürekli 6 ayda bir kemoterapi mi göreceğim" mealinden sorularım itinayla geçiştirildi. Derviş bana kızdı "bizim bu hastalıkla yaşamayı öğrenmemiz lazım, neden şimdi karalar bağladın? En önemlisi moral değil mi? Gene yeneceğiz ve bu son olacak" dedi.
İkinci  bir fikir almak için bir başka doktora gittik.Aynı soruları ona da sordum.
Bana, karaciğerin 1/3'ü bile kalsa bana yeteceğini, kemiklerimde ağrı olmamasının çok iyi bir sonuç olduğunu, 3 kez bu hastalıkla savaşıp yenen çok çok çok az insan olduğunu, tekrarlamak işini Allah'tan başka kimsenin bilemeyeceğini ama bu belirtiler ve başka organlara sıçrama olmadığı için hiç moralimi bozmaya neden olmadığını söyledi. Bir parça rahatladım.
Kemoterapiyi kızın karne aldığı güne göre saçım dökülmeden öncesi tarihe ayarladım.
Sonra da başladık gezme planlarına.
Önce arkadaşlarla kahvaltı, bugünde ablam meleğimle geleneksel yıllık Eminönü çıkarmamızı yaptık. İdil'e "yoruldum, sıkıldım" derse hiç gelmemesini söyledim, söz verdi ve sözünü tuttu.
10.30'da başlayan gezme 16.45'te bitti.
Ben doğaltaş aldım, İdil ise gümüş nazar boncuklu bileklik, Barbie parfüm, Monster High'lı şemsiye ve parmak arası terlik, pembe saat, Elsa'lı taç aldık.
Geleneksel Namlı Şarküteri yemeğini de yedik ama bu sefer soğuk sandviç yerine kumru yedik ve vapurda martılara ekmek yedirdik yorgun ama çoooookkkkk mutlu eve döndük. İşte fotolarımız.7 yorum:

Begonvilli Ev dedi ki...

Derviş Bey'e katılıyorum. Mutlu ve moralli olmaya devam. ❤❤❤

Neslihan'la hayat dedi ki...

ne harika bir gün olmuş enerjiniz hiç bitmesin maşallah siz çok güçlü pozitif bir annesiniz haberleriniz hep güzel olsun bunu atlatacaksınız ve inşallah son olacak yüzünüzden gülümseme gözlerinizden mutluluk hiç eksilmesin sevgi ve dualarımı gönderiyorum ....

Bir Terazi Kizi... dedi ki...

Herseye ragmen harikasiniz, sizde moralinizde...

yaşamda mola dedi ki...

Size öyle ağdalı bildik nasihatler vermek istemem sanırım söylenmiştir büyük ihtimal sadece diyorum ki sevgi herşeydir bunu biliyorum ben ve böyle yaşıyorum hayatımın ilk sırasındadır o duygudur hayata bağlayan bizi ; hikayeniz çok ilginç geldi bana eski yazdıklarınızıda okumaktayım sizin hayatınızda hep sevgi var onu baz alarak yapmışsınız herşeyi ne mutlu size ; başaracaksınız biliyorum sevgiden doğar herşey onunla anlam taşır sevgiyle ve hoş ça kalın :)

İdil'li Hayat dedi ki...

Sevgili öğretmenim çok zor olsa da moralimi bozmamaya çalışıyorum. Çok sevgiyle öpüyorum sizi.
Neslihan'la hayat çok teşekkür ederim. Rabbim tüm anne-babaları çocuklarının başında eksik etmesin ve kimseyi de evladı ile terbiye etmesin.
Bir terazi kızı, teşekkürler güzel sözlerinize.
Yaşamda mola inşallah yeneceğim.Teşekkür ederim ziyaretiniz için. Sevgilerimle.

Funda TC dedi ki...

uzuuuuun sağlıklı yıllar sevdiklerinden ayırmasın Allah seni Ayşenim :)
Dualarımdasın...

İdil'li Hayat dedi ki...

Aminnn Funda'm hepimizi.