19 Temmuz 2016 Salı

Becerikli İdil

Hep söylerim ya, ablam çok becerikli bir hatundur. Ben çalışırken ablam emekli olmuş ve İsmek kurslarına gitmişti. Takı yapımı, gümüş takı, dikiş, nakış, mefruşat, ahşap boyama artık ne kursu varsa hepsini bitirdi. Öyle zevkli, öyle güzel şeyler yapar ki hayran olursunuz. Zerra'sı -yengem- desen o da ayrı bir süslüdür. Hiç aklına gelmeyen şeylerden öyle güzel objeler yapar ki.
Emekli olunca bende yapacağım dedim ama şu lanet kanser peşimi bırakmadı. Gene de ufak ufak takı yaparak kafamı dağıtıyorum. Malum takı delisiyim, kendim yapmak kadar zevklisi  olmuyor. Eh, tabii kendin yapabilince artık her takıya atlamıyorsun.
Yaz gelince ve karne takdirlik olunca bugüne kadar ertelenene i-pad alındı. Tüm arkadaşlarının ta 1.sınıftanberi tableti olunca bizimki tablet alınınca hayatla irtibatı kesti. Varsa minecraft yoksa tablet oyunları. Fakat tek sevindiğim konu bahçeye inmek olunca tablet anında atılıyor ve bizim mahallenin en güzel yanı olan çocuklarla sokak oyunları oynuyor.
Bizimkiler de onu tabletten biraz uzaklaştıracak hobiler araştırıldı. Şu lastiklerden bileklik yaptı, merak etmeyin lastikler ce damgalı. Zerra'sı etamin aldı, ablam da kumaş boyama öğretti.
Ayıla bayıla izlediğimiz, çok beğendiğimiz, uzun süre program yapmayınca bunalıma girdiğimiz Derya Baykal'da keçeli kalem gibi rahatça kullanılan kumaş boyaları alıp bugün t-shirt boyadık. Bazı şablonlar da aldım ve İdoş boyama işine bayıldı. Onun için Hello Kity ve Deniz kızları şablonları alınca ilgisini çektik. İşte şahaserlerimiz.


 
 Filli t-shirt benim yaptığım ama ben sadece içini boyadım, t-shirtte zaten siyah kontörle çizilmiş fil deseni vardı.
Şimdi sırada kot ve t-shirt boyamalar var.


3 yorum:

nurtenbegendi.blogspot.com dedi ki...

Anne, teyze, yenge çok becerikli olunca İdil cadısı da muhakkak becerikli olacaktı. Geliyor bir yetenek daha yer açın kızlar! Ablanın dikişlerini severek takip ediyordum ama artık paylaşımda mı bulunmuyor, yoksa ben mi bloğu kaybettim bilemedim.
Hepinize de selam ve sevgiler gönderiyorum.

Canan İnanir dedi ki...

İyi olduğumuza çok sevindim selamlar

İdil'li Hayat dedi ki...

Nurten'cim aslında ben en beceriksizleriyim, ablam bizle uğraşmaktan bloğuna uğrayamıyor. Sevgiler,
Canan Hanım teşekkürler